sprzedaz-mieszkania-przez-biuro-nieruchomosci

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości – dlaczego warto?

Przeprowadzki bywają nieuniknione, a nierzadko otwierają nowy etap w życiu. Wówczas jednak rodzi się pytanie, co zrobić z aktualnym lokum. Zdecydować się na sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości czy samodzielnie? Obydwa podejścia mają swoje zalety i wady, ale dzisiaj skupimy się na tym pierwszym, czyli sprzedaży ze sprawdzonym ekspertem. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania? 

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości – czy warto?

Czy wiesz, że w 2022 roku sprzedaż nowych mieszkań zmalała względem 2021 roku aż o 45,7 proc?1 Tendencja spadkowa miała swoje źródło między innymi w inflacji i podwyżkach stóp procentowych. Chociaż w 2023 roku sytuacja na rynku nieruchomości uległa poprawie, nie da się ukryć, że sprzedać mieszkanie w Polsce nie zawsze jest łatwo, ponieważ warunki ekonomiczne bywają niekorzystne, zwłaszcza dla klasy średniej.

Z tego względu warto podejść do sprzedaży lokum świadomie i możliwie jak najbardziej profesjonalnie. I tutaj dużym wsparciem okazuje się biuro nieruchomości, które szczerze angażuje się w proces sprzedaży – od pomocy w wycenie, aż po dokonanie finalnych formalności.

Czy warto sprzedać mieszkanie z biurem nieruchomości?

Jakie korzyści niesie ze sobą współpraca z rzetelnym pośrednikiem?

  • Bezpieczeństwo współpracy – dobre biuro nieruchomości chce, żeby klienci byli usatysfakcjonowani. Dlatego dba o bezpieczeństwo transakcji. Eksperci kompletują dokumenty, znają regulacje prawne i sporządzają korzystne zapisy w umowie, chroniąc interesy osoby sprzedającej.
  • Ograniczenie formalności – nadmiar papierologii to bolączka wielu osób. Biuro nieruchomości ogranicza formalności do minimum, ponieważ zdejmuje ze sprzedającego ciężar przykrych obowiązków związanych z przygotowaniem ogłoszenia, dokumentacją sądową i urzędową, księgą wieczystą oraz rozmowami i negocjacjami z potencjalnymi nabywcami. 
  • Oszczędności finansowe i czasowe – samodzielna sprzedaż mieszkania wiąże się z ogromnym nakładem czasowym, a nierzadko finansowym. Dobrzy pośrednicy nie tylko  wykonują większość obowiązków związanych ze sprzedażą lokalu, ale i potrafią jak najkorzystniej promować lokal i negocjować. Ze wsparciem biura nieruchomości masz pewność, że nie zaniżysz ceny mieszkania, a wręcz przeciwnie utrzymasz za nie najlepszą możliwą kwotę. 

Jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Jeśli więc zastanawiasz się, jak sprzedać mieszkanie szybko i bezpiecznie, warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości, które zadba o zachęcające ogłoszenie, promowanie lokalu, rozmowy z zainteresowanymi kupcami oraz korzystne przedstawienie mieszkania.

Przede wszystkim skontaktuj się ze sprawdzonymi i rzetelnymi specjalistami. Wsparcie w sprzedaży lokum uzyskasz w naszym biurze MK-Nieruchomości, dzięki czemu będziesz cieszyć się bezpieczną i uczciwą transakcją. Zapraszamy!


1https://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/8648930,spadek-sprzedaz-mieszkan-2022-rok.html

Podobne wpisy